background
Benefit

Açık veya Kapalı Alanlarda,Hacim ilaçlaması ağırlıklı olarak iki yöntemle yapılır.

 

     Termal Sisleme (TF):

 

     Termal Fog (Sıcak sisleme) Nedir?

 

     Şehir ve kırsal kesimde erişkin uçkun kontrolünde kullanılır. İlaç mazot yada kerosenle karışarak aletin içinde sıcak hava karışımı ile süratle Buharlaşır. Buhar dışarda soğuk hava ile temas edince yoğunlaşıp küçük damlacıklar halinde sis bulutu oluşturarak uçkun sayısında %100 yakın bir başarı sağlar. Hacim ilaçlamaları 20 C,nin üstünde ve 4-6 KM / Saat hızla uygulanır. Daha hızlı rüzgarda uygulanmaz. Sahanın koşullarına göre, ULV ve TERMALFOG yöntemi birlikte uygulanır

 

     U.L.V. (Çok düşük hacimli ilaçlama):

 

     U.L.V. Nedir ?

 

    U.L.V. ( Ultra Low Volume ) son derece ince püskürtme tekniği ile oluşturulan aerosol sisidir. Haşereleri yok etmede en az etken madde ile en üstün, kalıcı, etkili, gerçekçi ve en ekonomik mücadeleyi sağlar. U.LV tekniği ile oluşan zerrecikler 38,48-68,40 mikron büyüklüğündedir. Uçan ve yürüyen haşereleri anında etkiler,hızla yok eder ve çok uzun süre etki gücünü sürdürür. U.LV. ( soğuk sisteme ) ile amaç, ilaçlı suyu (solüsyon) havada uzun süre ( 8-10 saat) kalacak şekilde partiküllere bölerek hava ile temas süresini uzatıp ilaçlamada kesin sonuca gitmektir. İlaç damlacıkları havada rüzgarın tesiri ile yayıldığından, rüzgar faktörü önem kazanmaktadır. Rüzgarın durgun olduğu sabah ve akşam gün batımı yapılan ilaçlama özellikle uçan insektisitlerin havada yoğun olduğu saatlere rastlar. Saatte 10-15 km. hızla yapılan ilaçlama idealdir. U.LV sistemi bu değişik özelliklerinden dolayı haşere ile mücadeleni yanında, antiseptik ve deodorantların da atılmasına müsaade eder.

 

 

     NİÇİN U.L.V. ?

 

  1. ULV ilaçlama tekniği, dumanlama sistemine göre ilaç partiküllerinin havada çok daha fazla kalabilmesinden dolayı en az 5 misli daha fazla randıman vermektedir.
  2. U.L.V. sistemi Dünya Sağlık Örgütü'nün onayladığı bir ilaçlama tekniğidir. Çevre dostudur.
  3. Çok daha az ilaçla daha çok alamın ilaçlanması mümkündür.
  4. Mazotun yan kanserojen etkisi kalkmaktadır.
  5. Mazotun ekonomik külfeti ortadan kalkmaktadır.
  6. Dumanlamada kapanan kapı ve pencereler ,U.LV sisteminde ise farkına bile varılmadan ilacın evlerin içine girerek iç mekanlarında sağlıklı bir şekilde ilaçlanması sağlanabilmektedir.
BENEFİT İLAÇLAMA VE TEMİZLİK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ